Svatební líčení a účes

1. Zkouška svatebního líčení a účesu

Svatební líčení a účes jsou pro nevěstu velice důležité. Obzvlášť pro video a fotografie, které ve svatební den vzniknou, jelikož se z toho stane památka na celý život. V dnešní době úspěšné a šikovné make-up artistky a vlasové stylistky jsou zamluvené klidně na rok dopředu, proto je hodně důležité začít s výběrem své svatební vizážistky a vlasové stylistky hodně dopředu.

Svoji práci beru velice zodpovědně, vždy se snažím vyhovět nastávající nevěstě tak, aby se ve svůj svatební den cítila nejen krásná, ale i sama sebou. Zkouška svatebního účesu a líčení je podle mě nezbytností. Doporučuji ji udělat minimálně 3–4 týdny před svatbou. Je dobré už mít vybrané svatební šaty nebo aspoň mít konkrétní představu, jak budou vypadat, protože líčení a účes se vždy upravují tak, aby co nejvíce ladily se svatebními šaty a stylem svatby celkově. Zkouška většinou trvá cca 3 hodiny a vždy tento čas uteče velice rychle. Je rozdělená na tři časti:

V první časti nastávající nevěsta mě seznámí se svými požadavky a představou, jak by měly její svatební líčení a účes vypadat, většinou to doloží i fotkami z internetu, což je lepší, pokud má konkrétní představu, ale není to nutnosti. V případě potřeby mám k dispozici vlastní portfolio a také inspiraci z internetu, kterou si ukládám pro tyto případy. Následně společně vybereme to, co se klientce bude nejvíce typově sedět a slušet.

V druhé části zkoušky svatební zkoušky vyzkoušíme jemnější a výraznější líčení, které se průběžně fotí, aby si nevěsta mohla třeba i doma v klidu prokonzultovat s maminkou či kamarádkou, které z těchto líčení ji více slušelo, než se rozhodne pro konkrétní svatební make-up.

Třetí a poslední část svatební zkoušky věnujeme svatebnímu účesu. Dohodneme se, zda nevěsta chce použit výztuže do vlasů, přídavné lokny pravých vlasů, které nabízím k zapůjčení za vratnou zálohu, zda bude mít závoj či jinou vlasovou výzdobu, kterou chce použit. Vytvořím kompletní účes, který také fotíme průběžně, pro usnadnění výběru a případné poupravení účesu do finální formy.

V případě že máte svatební balíček, kde kromě nevěsty líčím a případně i češu také maminku nevěsty, jsem ráda, když mi nastávající nevěsta ukáže fotografii maminky, pro lepší představu, které líčení a účes v den svatby budu aplikovat.

Na zkoušce nebo i při komunikaci před doporučuji všem svým klientkám nějakou dobu před svatbou nepoužívat výživy, masky a přehnaně kondicionéry, napomůže to lepší výdrží účesu v den svatby. Také doporučuji nepodstupovat několik měsíců před svatbou razantní zákroky jako jsou trvalá na řasy, vlasy, permanentní make-up, chemický peeling, příliš časté návštěvy solária apod. Nikdy nevíte, jak Vaše tělo zareaguje na určitý zásah a žádná nevěsta přece nechce před svatbou řešit nečekané vyrážky, jizvy apod.

2. Líčení a účes v den svatby

V den svatby ve valné většině případů jezdím za nevěstou na domluvenou adresu v ranních hodinách, abych ji co nejvíce ušetřila čas a usnadnila průběh přípravy. Hned po příjezdu se ujistím, zda platí vše domluvené na předchozí svatební zkoušce, co se líčení a účesu týče a přistupují k práci bez zbytečných prodlev, jelikož času na svatbě je vždy nedostatek. Moc mi pomůže, když na místě, kde se bude nevěsta líčit a česat bude klid, co nejméně okolo pobíhajících lidí, minimálně dvě volné zásuvky, nejlépe prodlužovačka, trochu místa na rozložení mých pracovních nástrojů a dost denního světla, např. místo u okna, dobré umělé osvětlení navíc nikdy neuškodí. Pak již postupují podle potřeb a požadavků na daný účes a líčení. Nejdříve si předpřipravím vlasy, pak se vrhnu na líčení a po precizním provedení svatebního make-upu dělám účes. Svatební účes a líčení trvají od 2,5 do 3,5 hodin, čas příprav se liší podle náročnosti vybraného líčení a účesu.

Pokud jste si vybrala svatební balíček, po kompletní přípravě nevěsty zbylý čas použiji na nalíčení a česání maminky nevěsty. Mějte prosím na pamětí, že nejdůležitější osobou v tento den je nevěsta a většinu času věnuji ji.

V případě potřeby zůstávám na focení nevěsty před obřadem, kde ji mohu poupravovat make-up a vlasy tak, aby na fotografiích vypadala co nejlépe. Před a po si nevěsty i sama ráda vyfotografuji, tyto fotografie jim v případě potřeby velice ráda zašlu a také jsem vždy potěšená, když mi po svatbě nevěsty zašlou foto od svého svatebního fotografa.

Před odjezdem nevěsty na obřad má práce končí, teď už je to jen na Vás. Stačí jen nezapomenout občanský průkaz, prstýnky a včas říct své ANO. 😊
Pracuji s kosmetickými a vlasovými produkty předních světových značek